Technology

Podczas półfinałowego pojedynku baraży o mundial były wielkie emocje!

16.10.2022, 10:17 0 komentarzy

Kibice piłki nożnej z całego świata w minionym tygodniu z ciekawością czekali na mecz narodowej kadry Ukrainy ze szkocką drużyną narodową. Jeszcze całkiem niedawno byłoby to w pełni normalne spotkanie, ale okoliczności uległy mocnej zmianie. W pierwotnym założeniu to spotkanie miało być rozgrywane w marcu, lecz kłopotem była inwazja wojsk rosyjskich na teren Ukrainy. Federacja piłkarska Ukrainy zapytała o opóźnienie pojedynku barażowego, na co zgodziła się światowa federacja piłkarska FIFA. Przesunięty termin został ogłoszony na czerwiec i obie drużyny były naszykowane do pojedynku. Z całą pewnością bardzo ciężko było wskazać faworyta do zwycięstwa w tym spotkaniu. Gracze reprezentacji Ukrainy podchodzili do tego barażowego pojedynku z gigantyczną zawziętością, żeby udowodnić światu, że są zjednoczeni a także gotowi do walki na boisku.

Szkocja z kolei chciała potraktować to starcie jak każde inne. Trener powtarzał swoim zawodnikom od pierwszej minuty, iż muszą być skupieni i nie mogą popełniać błędów. Narodowa reprezentacja Ukrainy jest znana z tego, że umie wyprowadzać naprawdę szybkie kontry, które z reguły kończą się golem. To starcie naprawdę było bardzo ekscytujące i warto przyznać ten fakt. Piłkarze Ukrainy jednak byli tego wieczoru znacznie lepsi od swoich przeciwników. Gola numer jeden zdołali strzelić w trzydziestej trzeciej minucie, kiedy to do bramki dał radę trafić Andrij Jarmołenko. Prezentacją doskonałej gry graczy z Ukrainy, którzy sprawnie odpierali ataki narodowej drużyny Szkocji było pierwsze 45. minut pojedynku barażowego. Pierwsza odsłona tego spotkania skończyła się wynikiem 1:0 dla ukraińskiej drużyny. Podczas drugich 45. minut barażowego spotkania mieliśmy szansę podziwiać aż trzy gole. Raz do siatki trafiali szkoccy reprezentanci, a dwa razy piłkarze drużyny Ukrainy. W rozrachunku końcowym spotkanie zakończyło się rezultatem 3:1 na korzyść naszych wschodnich sąsiadów. Drużyna narodowa Ukrainy nadal ma szansę na wyjazd na mundial, który będzie miał miejsce w Katarze dzięki temu zwycięstwu.