Technology

W inauguracyjnym meczu światowych mistrzostw Narodowa kadra Kataru poniosła porażkę z narodową kadrą Ekwadoru w inauguracyjnym meczu światowych mistrzostw rezultatem 0 do 2!

24.11.2022, 14:49 0 komentarzy
W inauguracyjnym meczu światowych mistrzostw Narodowa kadra Kataru poniosła porażkę z narodową kadrą Ekwadoru w inauguracyjnym meczu światowych mistrzostw rezultatem 0 do 2!

Mistrzostwa świata to piłkarska impreza, która ma miejsce raz na cztery lata. kibice futbolu z całej świata czekają z niecierpliwością na pierwszy mecz mundialu i to nie podlega wątpliwości. Przy okazji mistrzostwach świata w Katarze, który zaczął się w ten weekend było identycznie. Inauguracyjny pojedynek poprzedziła oficjalna ceremonia otwarcia turnieju, która prezentowała się doskonale. Jednak później przyszedł czas na futbol i piłkarscy fani znajdujący się na stadionie a także przez telewizorami oczekiwali niesamowitego spektaklu. Emocji nie brakowało już od pierwszego gwizdka arbitra, gdyż zawodnicy kadry narodowej Ekwadoru naprawdę szybko strzelili gola. Valencia trafił do siatki już po 3 minutach i wydawało się, że kadra Kataru będzie mieć bardzo trudno w tym pojedynku. Jednak sędzia tego meczu zdecydował się sprawdzić systemem VAR prawidłowość tej bramki i okazało się, iż w chwili dogrania napastnik był na pozycji spalonej. W tej sytuacji organizatorzy tych mistrzostw mieli więc mnóstwo szczęścia.

Kadra narodowa Ekwadoru mimo cofnięcia pierwszego trafienia nie planowała przestać atakować. Zawodnicy narodowej reprezentacji Ekwadoru ruszyli do ataku i cały czas kontrolowali tempo w tym pojedynku. Napastnik drużyny narodowej Ekwadoru kilka minut później znalazł się w sytuacji oko w oko z golkiperem narodowej kadry Kataru i został przez niego sfaulowany. Sędzia główny nie zastanawiał się nawet przez chwilę i wskazał na karnego, a golkiperowi pokazał żółty kartonik. Jedenastkę na gola zmienił gracz reprezentacji Ekwadoru Emmer Valencia. Na tle oponentów drużyna narodowa Kataru wyglądała bardzo źle. Golkiper drużyny narodowej Ekwadoru przez dużą część spotkania nie miał za dużo pracy, gdyż po stronie piłkarzy Kataru nie widać było pomysłu na grę. Bramka numer dwa dla narodowej kadry Ekwadoru padła na kwadrans przed końcem I połowy, a strzelcem ponownie był Valencia. Podczas pierwszej części pojedynku nie mieliśmy szansy oglądać już więcej goli. Obie drużyny w trakcie drugiej połowy zdecydowanie obniżyły rytm i na murawie działo się mało. Ostatecznie pojedynek skończył się rezultatem dwa do zera dla kadry narodowej Ekwadoru, która bardzo dobrze rozpoczęła mundial. Natomiast narodowa reprezentacja Kataru znalazła się aktualnie w ciężkim położeniu i może mieć trudności z zakwalifikowaniem się do kolejnej fazy.

Zostaw komentarz